Chcesz otrzymać kredyt przez internet? Dowiedz się w telegraficznym skrócie, jak będziesz sprawdzony.

Składając wniosek o kredyt z banku w Niemczech, zostaniesz sprawdzony w SCHUFA. Zbadanie i kwalifikacja polegała będzie na ocenie Twojej zdolności kredytowej. Oznacza to, że kredytodawca sprawdzi Cię (w rejestrze sektora prywatnego). Sprawdzi czy masz już jakieś zadłużenia (przykładowo: dług na karcie kredytowej, raty z katalogów, sklepów, abonamentów na telefony komórkowe itp.)
Jeżeli miałeś i spłacałeś regularnie, nie ma powodu do strachu. Jeśli w chwili składania wniosku o nowy kredyt masz jeszcze do spłacania stary dług, ale spłacasz go regularnie i jesteś w stanie finansowo spłacać nowy, też nie musisz się obawiać, że otrzymasz negatywną decyzję. Sytuacja taka może jedynie obniżyć wysokość wnioskowanego przez Ciebie kredytu. W takim przypadku wystarczy, że we wniosku (porównywarki kredytów) zmienisz okres spłaty nowej pożyczki na dłuższy. Obniżysz w ten sposób miesięczną ratę i tym samym przywrócisz swoją zdolność finansową na spłatę tego nowego.

Czym jest informacja SCHUFA dotycząca zdolności kredytowej?

Dzięki raportowi SCHUFA otrzymasz udokumentowane informacje, celem zbudowania zaufania między tobą a partnerem biznesowym (np. Bankiem, Sprzedawcą itp.)
Raport ten składa się następujących zagadnień:

 • Certyfikat: W oryginalnym certyfikacie „SCHUFA Holding AG” dokumentuje się twoją wiarygodność finansową. Certyfikat jest przez partnerów biznesowych honorowany i chroniony wielokrotnym zabezpieczeniem, takim jak pasek z hologramem i pieczęć SCHUFA. W przekazywanych informacjach są zawarte tylko te dane, które stanowią istotę sprawy do zawarcia umowy.
 • Informacje wyjaśniające: Zawierają one dodatkowe informacje, w odniesieniu do aktualnego dnia, jak zasobność i wypłacalność. Jest to ocena dotycząca prognozy, jak wysokie jest prawdopodobieństwo spełnienia przyszłych zobowiązań płatniczych. Ponadto dodatkowe informacje dotyczące twojej osoby, które zostały zgromadzone w SCHUFA.

W jaki sposób otrzyma się raport o zdolności kredytowej z SCHUFA?

 • Online, czyli przez Internet: Wygodną formą zamawiania raportu o zdolności kredytowej jest online. Możesz to zrobić tutaj!
 • Telefonicznie: Numer telefonu jest 0611 – 92780. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 19:00 (z wyjątkiem ogólnokrajowych świąt).
 • Listownie pocztą: Formularze do wypełnienia i wysłania drogą pocztową (listem) można pobrać tutaj! Szybciej jednak otrzyma się zamówioną informację drogą telefoniczną lub online.
 • Poprzez Postbank lub Volksbank: Raport zawierający informacje o twojej zdolności finansowej możesz otrzymać i zabrać ze sobą bezpośrednio z Volksbanku lub Postbanku, którzy są partnerami SCHUFA. Do uiszczenia zapłaty potrzebujesz konta bankowego. Proszę zatem przynieść ze sobą Dowód osobisty lub paszport oraz dowód zameldowania z aktualnym adresem zamieszkania. Oddziały, w których otrzymać możesz zaświadczenie o twojej zdolności kredytowej znajdziesz tutaj!
 • ImmobilienScout24, Immowelt, Immonet, Postbank: Wersję cyfrową zdolności kredytowej, która jest teraz dostępna online, można stosownie do potrzeb, uzyskać po złożeniu zamówienia na odpowiednich portalach i zładować w formie digitalowej lub otrzymać drogą pocztową.

W jaki sposób dowiem się, jakie dane przechowuje SCHUFA odnośnie mojej osoby?

Aby uzyskać dostęp do swoich danych możemy zarejestrować się na meineSCHUFA.de Masz pełne prawo zarejestrowania się na meineSCHUFA.de i w każdej chwili wywołać informacje o tobie. Ponadto możesz skorzystać z serwisu aktualizacji tzw. „UpdateService” przez SMS lub E-Mail lub obydwu naraz. Niniejsza usługa umożliwia Ci na bieżąco kontrolować jakie zmiany zaszły na twoim koncie SCHUFA odnośnie twojej osoby. Przykładowo, gdy jakaś firma poprosi SCHUFA o podanie twojej zdolności kredytowej. Ponadto otrzymasz drogą telefoniczną wsparcie z poradami na pytania dotyczące wszystkich tematów SCHUFA. Otrzymasz doradcę, tzw. osobistą osobę kontaktową z zespołu konsultacyjnego SCHUFA.
Ponadto klienci zarejestrowani na meineSCHUFA.de mogą zamówić informacje dotyczące firmy SCHUFA, która oferujemy produkty dostosowane do potrzeb klienta w zależności od rodzaju usług i wysokości za to kosztów. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kopia danych osobowych (zgodnie z art. 15 DS-BER)

Zgodnie z art. 15 DS-GVO, możesz poprosić SCHUFA, o bezpłatną kopię swoich danych. Kopia danych osobowych (zgodnie z art.15 DS-GVO) jest poufna.
O kopię swoich danych osobowych (zgodnie z art. 15 DS-GVO) możesz poprosić na portalu www.meineSCHUFA.de.

Potrzebuję informacji SCHUFA, dla właściciela mieszkania czynszowego lub pracodawcy. Która jest właściwa?

Dzięki raportowi kredytowemu SCHUFA otrzymasz wiarygodne informacje niezbędne w celu zbudowania zaufania między tobą a partnerem biznesowym (na przykład wynajmującym).

Raport kredytowy SCHUFA zawiera następujące informacje:

 • Certyfikat
  Oryginalny certyfikat SCHUFA Holding AG dokumentuje twoją wiarygodność finansową. Certyfikat SCHUFA zabezpieczony paskiem z hologramem oraz wielokrotną pieczęcią SCHUFA. W certyfikacie przekazane są tylko istotne informacje potrzebne do zawarcia umowy. W ten sposób ochroni się twoją prywatność.
 • Informacje wyjaśniające
  Obejmują one dalsze informacje, takie jak bieżący punkt odniesienia i oceny zdolności finansowej, która zapewnia prognozę prawdopodobieństwa spełnienia przyszłych zobowiązań płatniczych. Ponadto informacje objaśniające, zawierające przegląd danych o Tobie.

Pamiętaj, że informacje o Tobie i o realnej możliwości spłaty zaciągniętych zobowiązań przez Ciebie, to nic innego jak kwalifikacja zdolności kredytowej. Od tego zależy czy otrzymasz twój kredyt.

Za każdą informację trzeba zapłacić 29,95 €. Jako zarejestrowany użytkownik SCHUFA otrzymasz ją za 14,95 €.
Swój raport kredytowy SCHUFA możesz zamówić tutaj, albo telefonicznie
pod numerem telefonu 0611 – 92780. Kontakt możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 rano do 7 wieczorem (z wyjątkiem ogólnokrajowych świąt państwowych).