Co to jest onlinekredit?

Kredyt online albo kredyt przez Internet to pożyczka ratalna, o którą wnioskuje się drogą online. Również wszystkie formalności z nią związane odbywają się on-line, czyli przez Internet. Dlatego online kredyt zwany jest również pożyczką internetową.

Online-Kredit i jego zalety!

W porównaniu z normalnym kredytem, Online-Kredit rozpatrywany i zatwierdzany jest dużo szybciej. Opracowanie takiej pożyczki od A do Z jest dużo tańsze przynajmniej w Niemczech. Ponieważ koszt opracowania kredytu drogą online jest dużo niższy od tradycyjnego, to niskie oprocentowanie takiego kredytu jest rzeczą oczywistą. Znaczącą jednak różnicą między bankami internetowymi a tradycyjnymi oddziałami jest to, że internetowe nie posiadają żadnych oddziałów. Dzięki temu dużo oszczędzają.

Korzyści z kredytu online dla wnioskującego i banku w Niemczech!

Online-Kredyty w Niemczech są prawie zawsze tańsze od kredytów w oddziałach bankowych. Ponadto, oszczędzamy czas, gdyż porady są dostępne przez telefon oraz drogą via E-Mail. Nie musimy odwiedzać banku osobiście.
Mamy możliwość porównywania szerokiej gamy kredytów online, dzięki czemu zaoszczędzimy na oprocentowaniu.
Digitalowy wgląd do konta pozwala na szybsze podjęcie decyzji o przyznaniu i wypłacie kredytu. Poprzez elektroniczny wgląd do konta, eliminujemy przesyłkę pocztową wymaganych dokumentów. Dzięki pełnej digitalizacji wglądu do konta, kredyt może być wypłacony w ciągu jednego dnia. Po sprawdzeniu sytuacji osobistej kredytobiorcy, Online-Banki w Niemczech wysyłają ofertę wraz z odpowiednim oprocentowaniem, uzależnionym od oceny SCHUFA.

Przewaga kredytu online w porównaniu z innymi pożyczkami.

Wybierając kredyt przez Internet, kredytobiorca ma znacznie lepsze rozeznanie i możliwość porównania wszystkich produktów online. Wystarczy kilka klików, by szybko porównać kilku oferentów i wybrać tego, który odpowiada naszym warunkom. Wszystko to dostępne jest za darmo i trwa kilka minut. Kto zamierza wziąć kredyt w Niemczech w oddziale bankowym, ten musi odwiedzić i porównać kilka banków i wybrać tą ofertę, która mu odpowiada.

Czas rozpatrywania wniosku

Kolejną zaletą online-kredytu jest ogólny czas rozpatrywania wniosku. W niektórych przypadkach otrzyma się niewiążące potwierdzenie oferty natychmiast, w ciągu kilku sekund zaraz po złożeniu wniosku z zapytaniem o pożyczkę. W ślad za tym, bank ponownie sprawdza ręcznie wniosek, co również jest stosunkowo szybkie. Czasami trwa to tylko 48 do 72 godzin, od chwili złożenia zapytania do wypłaty kredytu. Jeśli skorzysta się również z elektronicznego wglądu do konta, to proces ten przyspieszymy jeszcze bardziej. Pieniądze w takim przypadku mogą dotrzeć na Twoje konto w ciągu jednego dnia.

Dyspozycyjność – czas składania wniosku na Online-Kredyt

Składając wniosek o udzielenie kredytu online, nie jesteś uzależniony od godzin otwarcia oddziału bankowego. Wniosek można złożyć wygodnie po pracy, wieczorem lub w weekend albo nawet w święta.

Koszty

Dzięki darmowej porównywarce pożyczek oraz możliwości porównania wielu ofert, kredyty online są tańsze od pożyczek konwencjonalnych. Również ze względu na niższe koszty administracyjne online banku, pożyczki tego rodzaju są tańsze i pomniejszone o koszty, jakie ponoszą banki lokalne.

Natychmiastowa akceptacja

Polacy korzystający z kredytów w Niemczech powinni wiedzieć, że na niektóre rodzaje kredytów, akceptację uzyska się niekiedy w ciągu kilku sekund. Choć nie jest to jeszcze wiążąca decyzja, to zawiera ona już wiele informacji, czy istnieje prawdopodobieństwo zatwierdzenia i uzyskania tej pożyczki.

W pełni cyfrowa umowa pożyczki online

Jeśli chcesz wziąć pożyczkę przez Internet, to całą procedurę możesz zakończyć w ciągu jednego dnia – od wysłania zapytania (złożeniu wniosku o kredyt) do wypłaty. Aby kredyt online pojawił się na twoim koncie naprawdę szybko od chwili złożenia wniosku, konieczne są następujące kroki:

 1. Wgląd do konta – Tak zwany elektroniczny widok czy wgląd do konta, pozwala bankowi jednorazowo obejrzeć twoje konto. Bank tym sposobem może szybko uzyskać potrzebne mu informacje na przykład o twoich dochodach i bieżących wydatkach. Pożyczkobiorca wszystkie te informacje i tak musiałby przekazać bankowi. Bez elektronicznego wglądu na twoje konto, sprawdzenie wymaganych dokumentów (zaświadczenia wynagrodzenia, wyciągów bankowych itp.) trwało by znacznie dłużej.
 2. Elektroniczny (cyfrowy) podpis – Wszystkie dokumenty i umowy o kredyt będą podpisane elektronicznie. W tym celu konieczne jest posiadanie zeskanowanego podpisu albo podpisanie ich elektronicznie za pośrednictwem touchpada.
 3. Procedura identyfikacji wideo: oprócz podpisu cyfrowego musisz zidentyfikować swoją tożsamość ponad wszelką wątpliwość. W przypadku kredytów online, identyfikacja odbywa się za pośrednictwem krótkiego czatu wideo.
 4. Przesyłanie dokumentów – Również przesyłanie i wczytywanie innych dokumentów powinno być udostępnione bankowi drogą elektroniczną (cyfrową). Można je w prosty sposób zeskanować, a następnie przesłać.

Czym uwarunkowany jest koszt kredytu online w Niemczech?

Wysokość efektywnej, rocznej stopy procentowej kredytu (Effektive Jareszins) uzależniona jest, jak przy każdym innym kredycie od wysokości kredytu, okresu spłaty i zdolności do terminowej spłaty kredytu przez klienta. Banki internetowe mają znaczną przewagę nad bankami stacjonarnymi, ponieważ nie muszą ponosić wysokich kosztów utrzymania sieci oddziałów i personelu. Oszczędności z tego płynące mogą przeznaczyć na korzyść swoich klientów w postaci niskich stóp procentowych.

Jak ubiegać się o kredyt online:

 1. W pierwszej kolejności powinieneś porównać różne oferty pożyczek i wybrać tę, która odpowiada twoim założeniom. Następnie wybierając swojego zwycięzcę, zostaniesz przekierowany do wybranego przez ciebie banku.
 2. Banki w Niemczech używają standardowych formularzy online, które należy wypełnić. Pytania występujące w formularzu, dotyczą między innymi danych osobowych, ale także informacji o dochodach, majątku itp.
 3. Szczególnie banki online (bezpośrednie, zwane „Direktbanken”) wysyłają natychmiast, pierwsze niewiążące decyzje o przyznaniu kredytu. W tej samej chwili, następuje automatyczne sprawdzanie twoich danych osobowych i wysłanie wykonanej dla ciebie indywidualnej oferty pożyczki.
 4. Po tej procedurze, następuje ręczne sprawdzanie wniosku. Niezależnie od tego, przyszły kredytobiorca musi jeszcze przedłożyć takie dokumenty jak zaświadczenie o zarobkach, by udowodnić zgodność danych zawartych w formularzu.
 5. Teraz w ciągu kilku dni, otrzymasz już wiążącą zgodę na pożyczkę i oryginalną umowę kredytową. Po podpisaniu umowy, zostaje ona faktycznie zawarta.
 6. Pożyczka zostanie wypłacona niezwłocznie na wskazany przez ciebie rachunek bieżący.

Legitymizacja danych

W Niemczech przy zawieraniu umów kredytowych online, wiele banków stosuje odmienne formy identyfikacji tożsamości aniżeli banki stacjonarne czy ich oddziały. Banki online muszą ustalić tożsamość przyszłego kredytobiorcy ponad wszelką wątpliwość. Ponieważ nie ma możliwości osobiście odwiedzić oddziału, to potwierdzenie tożsamości przeprowadza się elektroniczną przesyłką pocztową („Postident”) lub za pośrednictwem identyfikacji wideo („Videoident”).

Identyfikacja za pośrednictwem poczty.
Dzięki kuponowi indentyfikacyjnemu (Postident-Coupon) jaki otrzymasz z banku pocztą e-mail, możesz udać się do najbliższego urzędu pocztowego, zabierając ze sobą umowę o kredyt oraz dowód osobisty. Urzędnik poczty sprawdzi twoją tożsamość na podstawie dokumentu, potwierdzi ją i prześle umowę do banku. Bank automatycznie dokończy całą procedurę i po kilku dniach nastąpi wypłata kredytu.

Identyfikacja wideo.
Proces wideo identyfikacji jest znacznie mniej skomplikowany. W tym celu można skorzystać z czatu wideo, dzwoniąc do pracownika banku lub serwisu usługodawcy. Aby dokonać weryfikacji, musisz trzymać swój dowód osobisty przed kamerą. Teraz niemal wszystkie banki oferują procedurę „Videoident”. Wystarczy kamera o wystarczająco wysokiej jakości (smartfon lub laptop) i stabilne połączenie z Internetem.

Jakie znaczenie ma dla ciebie „Online-Kredit mit Sofortzusage”?

Jeśli chcesz się ubiegać o pożyczkę internetową w Niemczech, to możesz liczyć na tak zwane natychmiastowe zatwierdzenie od wielu banków. Jest to wstępna i niewiążąca ocena dokonywana przez banki na podstawie danych naniesionych przez ciebie w formularzu. Po takim zautomatyzowanym teście, zajmującym jedynie kilka sekund, następuje test ręczny jaki dokonuje pracownik banku.

Na czym polega proces kredytu z natychmiastowym zatwierdzeniem.

 1. Wniosek o pożyczkę składa się online.
 2. Wnioskujący podaje kwotę, cel i termin wypłaty oraz kilka podstawowych danych o sytuacji finansowej.
 3. Po wysłaniu tych informacji wniosek sprawdzany jest przez bank automatycznie.
 4. Jeśli wstępny test jest pozytywny, pożyczkobiorcy faktycznie otrzymują zatwierdzenie pożyczki online „natychmiast”.
 5. Kredyt online zostanie wypłacony dopiero po dalszej i dokładniejszej kontroli oraz identyfikacji.

Jak znaleźć w Niemczech tani online-kredyt na naszym portalu?

Zasadniczo – jak już wspomnieliśmy – wszystkie pożyczki online w Niemczech są prawie zawsze tańsze niż pożyczki z lokalnego banku domowego. Nie powinieneś brać pożyczki z banku online, znajdującego się zaraz na pierwszej pozycji w porównywarce, gdyż nie zawsze jest on najtańszy. Sprawdź nie tylko wysokość oprocentowania ale również to, ile musisz oddać do banku brutto. Porównywarka kredytów jest neutralna i pomoże ci zaoszczędzić kilkaset, a nawet kilka tysięcy euro. Operacja ta jest całkowicie bezpłatna i nie ma wpływu na wstępną ocenę zdolności kredytowej.

Jak powinien wyglądać proces porównania:

Najpierw określ swoje indywidualne potrzeby finansowe. Zwykle jest to kwota potrzebna na zakup czegoś, co jest Ci potrzebne. Następnie ustal okres spłaty pożyczki. Pamiętaj! Im dłuższy okres spłaty, tym niższe są miesięczne raty kredytu, ale pożyczka o której mowa, będzie ogólnie droższa. Natomiast im krótszy będzie okres spłaty, to oprocentowanie może być wyższe, ale cały kredyt mimo to będzie najczęściej tańszy.

Po wprowadzeniu w/w danych do maski formularza, uruchom porównanie. Porównywarka uwzględniła twoje dane jakie wprowadziłeś, tzn. wysokość kredytu i okres spłaty i cel kredytu. Teraz masz jak na dłoni niemieckich oferentów kredytu u których możesz złożyć wniosek. Bardzo ważne! Przy ofercie różnych banków podawane są efektywne roczne stopy procentowe, które pokrywają wszystkie koszty kredytu. Dzięki temu masz szybki i przeźroczysty przegląd oraz porównanie wszystkich ofert.

Wybierając jeden z nich, zostaniesz przekierowany do banku, gdzie możesz złożyć wniosek o pożyczkę.

Dla porównania, tak zwane „odsetki dwóch trzecich” są zawsze podawane jako odsetki efektywne. Jest to stopa procentowa, którą faktycznie otrzymują dwie trzecie kredytobiorców w Niemczech. Niemniej jednak w indywidualnych przypadkach może się zdarzyć, że oferta banku dotycząca stóp procentowych nieco odbiega od tego co znajduje się w porównywarce do tego co otrzymamy z banku. W końcu Twoja indywidualna ocena zdolności kredytowej również odgrywa istotną rolę.